Víme, jak si doma vyrobit hlavolam pro psy. Zvládne to každý.

Psi jsou neuvěřitelně chytří a proto potřebují mentální trénink stejně jako ten fyzický. Platí to dvojnásobně, když venku stojí počasí za starou bačkoru nebo jste třeba nemocný a nemůžete se pejskovi tolik věnovat. Když se pes nudí vede to k destruktivnímu chování a frustraci. Zabránit tomu pomůžou hlavolamy pro psy.

Hlavolamy pro psy jsou fenoménem poslední doby. Na trhu je spousta různých hlavolamů. Ty nejlepší si můžete vybrat u nás a nebo si hlavolam pro psa vyrobit vlastními silami.

Vymyslet a vytvořit hlavolam vlastníma rukama není velká věda, stačí mít nadšení a trochu volného času. Tak pojďme na to!

⭐ Pamlskovač z toaletních ruliček.
Zboží z kartonu jsou skvělým nástrojem na to, jak vyrobit zábavnou hračku pro psa a pomůžou zaměstnat mazlíčka. Do vnitřní strany toaletní ruličky nebo roli od papírových ručníků namažte arašídové máslo, smetanový sýr nebo něco jiného co vašemu pejskovi chutná. Dejte roličku pejskovi a nechce ho vylízat veškerou dobrůtku.

Další způsob jak použití toaletní ruličky je následující. Vložte do ruličky pamlsek a zmačkejte z obou stran tak, aby pamlsek nevypadával. Pes musí přijít na to, jak se prokousat k odměně.

Stejně jako každá další interaktivní hra je toaletní rulička určena k použití pod dohledem.

⭐ Pamlskovač z pečící formy na muffiny.
Pro výrobu této intelektuální hry budete potřebovat pečící formu na muffiny a míčky. Tenisové mičky jsou ideální velikosti pro standardní pečící formu na muffiny, ale pokud je nemáte klidně můžete použít jakýkoliv jiný míček. Nikdy však nepoužívejte příliš malé kuličky, protože by pro pejska mohly být nebezpečné.

Dejte pamlsky nebo granule do prohlubni (veškerých nebo některých) a přikryjte je míčkem. Pejsek pak bude muset dát pryč míček aby se dostal k láhodné odměně.

Pro větší obtížnost si můžete pomoci pečící formou na muffiny a míčka si zahrát na schovávanou. Ukažte pejskovi pamlsek a dejte ho do jedné formičky / prohlubně. Ujistěte se, že to váš pejsek viděl a několikrát mu to ukažte. Přikryjte formičku / prohlubeň míčkem a nechte psa najít kde je schovaný pamlsek.

⭐ Tenisák plný pamlsků.
Rozřízněte malou díru v tenisovém míčku. Díra musí být dost velká na to, aby z ní mohli vypadnout pamlsky.

⭐ Točící se láhev.
Táto hra dokáže zaměstnat pejska na velmi dlouhou dobu. K výrobě této hry budete potřebovat prázdnou PETku (klidně dvě nebo tři, záleží na vás) a základní rám. Může být trochu obtížnější najít vhodný rám, pokud jste ale kutil tak by to pro vás neměl být žádný problém. 🙂 Rám lze vyrobit například ze starého potrubí, z provázku který natáhnete mezi dveřním otvorem nebo ze zbytků dřeva. Udělejte v lahvích otvory tak, aby visely na rámu. Dejte pamlsky do lahvi a nechte pejska přijít na to, že pro získání odměny musí láhev otočit vzhůru nohama.

⭐ Čmuchací kobereček z ručníku.
Položte ručník na podlahu a do středu položte pamlsky. Poté ručník složte nebo srolujte. Nechte pejska přijít na to, že musí rozvázat uzel aby se dostal k pamlskům. Možná vám přijde, že je to až moc jednoduché, ale věřte, že pro psa to vůbec není snadné.

Jak vidíte, není to nic těžkého. 🙂 Přejeme vám hodně úspěchů v dílně názvem “výrobna hlavolamů” a vašemu pejskovi hodně pamlsků!

Diskuze
Pokračovat ve čtení

Vánoční dárky pro psy 2022: Průvodce originálních a užitečných dárků

Kamarádi, je to tady! Dny plné radosti, skvělé atmosféry a očekávání. Vánoční sezóna se blíží, což znamená, že je čas začít pracovat na seznamu...

Jak správně změřit psa pro postroj, obojek a obleček

Vidíte na internetu naprosto úžasný postroj či zimní bundu, ale bojíte se, že svému mazlíčkovi koupíte špatnou velikost? Pokud změříte správně vašeho psa nestane...

Průvodce doplňky zvyšující viditelnost vašeho psa 2022: Jsou svítící obojky opravdu tím nejlepším řešením?

Pro každého milujícího páníčka je bezpečnost pejska na prvním místě. Pravděpodobně si ale kladete otázku, zda už děláte maximum pro jeho bezpečí a zda...

7 mýtů a faktů o psích bundách aneb potřebuje můj pes zimní bundu ke zlepšení jeho životního stylu?

Možná právě kvůli tomu, že jsou zimní oblečky pro psy tolik roztomilé, vzniká tolik mýtů. Možná právě kvůli tomu se mnoho psích majitelů dívá...

⭐ Sleva 5 % na vše!
Chcete 5% slevu na všechny naše produkty? Stačí vyplnit Váš E-mail a pošleme vám slevový kupón. Navíc vás budeme informovat o všech slevách, nových produktech a článcích.
    Přihlásit se a získat slevu
    Děkuji, slevu nevyužiju